Aanvaring bestuurder De Lijn

Beste leden,

Gisteren (09/06) kwam onze fietsclub in contact met een agressieve bestuurder van De Lijn. Eén van onze leden, Jos Van Dingenen nam de lead om hiervoor actie te ondernemen, waarvoor dank. Hieronder kunnen jullie de communicatie tussen Jos en De Lijn lezen

Mail Jos:

Ik ben lid van de wielertoeristenclub Putte Aktief uit 2580 Putte. Gisteren 09/06/21, omstreeks 18:55 uur, deden wij in clubverband een trainingsrit met een groep van +- 25 fietsers. Wij hielden ons volledig aan de wegcode en reden netjes gegroepeerd met twee naast elkaar op de rijbaan. Ondanks dat de wegcode (art 43bis; K.B. 01/12/1975) dit toelaat, was dit niet naar de zin van een buschauffeur van een lijnbus. Wij reden over de Kapelstraat in de richting van Tremelo met de intentie om linksaf te slaan naar de Grootlosestraat. De lijnbus naderde ons langs achter met zeer luide en lange claxonstoten. Hierbij kwam de buschauffeur angstaanjagend dicht achter onze groep rijden. Wanneer wij aan het kruispunt linksaf sloegen deed de bus dat ook, nog steeds hevig claxonnerend. Door het enorme lawaai van het aanhoudende geclaxonneer en de dreiging van op onze groep in te rijden zijn wij tot stilstand gekomen, deels op de rijbaan en deels op het aangrenzende fietspad. Enkele mensen waren in paniek en zwaar geïntimideerd door de agressie van de buschauffeur. De buschauffeur kwam ook tot stilstand en opende zijn deur. Als gepensioneerd politie-inspecteur nam ik de verantwoordelijkheid op om naast het openstaande portier te gaan staan om de chauffeur te vragen naar zijn beweegredenen. Hierop snauwde hij mij toe dat wij allemaal op het fietspad moesten rijden omdat wij niet begeleid werden door een volgwagen. Ik gaf hem dan mee dat hij daarin verkeerd was omdat wij met een groep reden van minder dan 50 fietsers. Bovendien heb ik hem nog duidelijk gezegd dat zijn agressie voor een beroepschauffeur van De Lijn totaal onverantwoord en ontolereerbaar was en dat ik het incident zou melden aan zijn werkgever. Dit deerde hem blijkbaar niet waarop hij besloot om zijn weg verder te zetten. Ik heb dan nog getracht om met de smartphone een foto van zijn nummerplaat te nemen, doch dit lukte mij niet tijdig. Hij reed door terwijl ik nog met mijn gsm in de hand aan de rand van de rijbaan stond en reed opzettelijk meer en meer naar rechts zodat ik gedwongen werd van de rijbaan te stappen om niet over de voet gereden te worden. Het wegrijden gebeurde dan ook nog eens met een oorverdovende claxonstoot van zo'n 10 seconden lang.
Mijn vraag aan U is om deze chauffeur eens ter orde te roepen en te vermanen voor zijn onverantwoord gedrag dat serieuze imagoschade oplevert voor De Lijn.
In bijlage heb ik een fragment van de wegcode, met betrekking tot het fietsen in groep, bijgevoegd. Misschien interessant om voor te leggen aan de betrokken chauffeur zodat hij kan inzien dat hij zich vergist heeft.
Ik geef nog mee dat de bus volgens een fietsmakker het nummer "2009" had, maar daar ben ik dus niet zeker van.
Als gepensioneerd politie-inspecteur heb ik uiteraard al heel veel meegemaakt en houd ik mij normaal niet bezig met klachtenbrieven, maar dit kon echt niet door te beugel.
Tot slot wil ik nog melden dat wij elke woensdagavond dezelfde route volgen en dat er bij herhaling zeker een strafrechtelijke klacht zal volgen.
Ik hoop ten stelligste dat dit niet nodig zal zijn want ik weet dat veiligheid en hoffelijkheid zeer belangrijk zijn voor De Lijn.
Met vriendelijke groeten.
 
Jozef Van Dingenen
0495-787 456
 

Antwoord De Lijn:

Klaas (De Lijn)
 
10 jun. 2021 14:34 CEST
 
Beste Jozef Van Dingenen
 
Bedankt voor je melding.
 
Je meldde ons dat jij en de andere leden van wielertoeristenclub Putte Aktief op 9 juni geconfronteerd werden met het uiterst ongepaste (rij)gedrag van één van onze chauffeurs. Ter hoogte van het kruispunt van de Kapelstraat en de Grootlosestraat te Grootlo claxonneerde deze luid en lang naar jullie, en kwam deze ook erg dichtbij jullie rijden, waardoor er een gevoel van onveiligheid ontstond. Uiteindelijk kwamen jullie tot stilstand, net als de chauffeur, waarna er helaas een woordenwisseling plaatsvond. Hierna reed de chauffeur snel en luid claxonnerend weg, waarbij hij je opnieuw dicht naderde.
 
De veiligheid van de reizigers en de andere weggebruikers is onze prioriteit. Onze chauffeurs moeten de verkeersregels volgen en hun rijstijl aanpassen aan de verkeerssituatie. Uiteraard moeten ze rekening houden met de andere weggebruikers. Dat de chauffeur dit niet deed, en zodoende een onveilige verkeerssituatie creëerde, betreuren we ten zeerste. 
 
Het is ook belangrijk dat onze chauffeurs altijd professioneel zijn en conflicten vermijden. Ze mogen het conflict onder geen beding zelf opzoeken. We vinden het bijzonder jammer om te lezen dat de chauffeur in kwestie dit toch deed. Dit is absoluut niet het gedrag dat we van onze chauffeurs verwachten.
 
We begrijpen dat dit een bijzonder onaangename ervaring was voor jullie, en dat jullie je ook erg onveilig moeten hebben gevoeld in de nabijheid van deze chauffeur. Bij dezen willen we dan ook graag onze oprechte excuses aanbieden voor dit uiterst betreurenswaardige voorval.
 
We konden de chauffeur in kwestie identificeren op basis van de gegevens die je ons bezorgde. Ik bracht de verantwoordelijke van de chauffeur op de hoogte zodat deze je melding verder kan opvolgen. Deze zal met de chauffeur in gesprek gaan en vervolgens de gepaste maatregelen.
 
Heb je nog vragen? Contacteer ons opnieuw en we helpen je graag verder.
 
 
 
Met vriendelijke groeten
Klaas
 
De Lijn
 
Jozef Van Dingenen
 
10 jun. 2021 11:31 CEST
 
 
 
Klaas (De Lijn)
 
10 jun. 2021 14:34 CEST
 
Beste Jozef Van Dingenen
 
Bedankt voor je melding.
 
Je meldde ons dat jij en de andere leden van wielertoeristenclub Putte Aktief op 9 juni geconfronteerd werden met het uiterst ongepaste (rij)gedrag van één van onze chauffeurs. Ter hoogte van het kruispunt van de Kapelstraat en de Grootlosestraat te Grootlo claxonneerde deze luid en lang naar jullie, en kwam deze ook erg dichtbij jullie rijden, waardoor er een gevoel van onveiligheid ontstond. Uiteindelijk kwamen jullie tot stilstand, net als de chauffeur, waarna er helaas een woordenwisseling plaatsvond. Hierna reed de chauffeur snel en luid claxonnerend weg, waarbij hij je opnieuw dicht naderde.
 
De veiligheid van de reizigers en de andere weggebruikers is onze prioriteit. Onze chauffeurs moeten de verkeersregels volgen en hun rijstijl aanpassen aan de verkeerssituatie. Uiteraard moeten ze rekening houden met de andere weggebruikers. Dat de chauffeur dit niet deed, en zodoende een onveilige verkeerssituatie creëerde, betreuren we ten zeerste. 
 
Het is ook belangrijk dat onze chauffeurs altijd professioneel zijn en conflicten vermijden. Ze mogen het conflict onder geen beding zelf opzoeken. We vinden het bijzonder jammer om te lezen dat de chauffeur in kwestie dit toch deed. Dit is absoluut niet het gedrag dat we van onze chauffeurs verwachten.
 
We begrijpen dat dit een bijzonder onaangename ervaring was voor jullie, en dat jullie je ook erg onveilig moeten hebben gevoeld in de nabijheid van deze chauffeur. Bij dezen willen we dan ook graag onze oprechte excuses aanbieden voor dit uiterst betreurenswaardige voorval.
 
We konden de chauffeur in kwestie identificeren op basis van de gegevens die je ons bezorgde. Ik bracht de verantwoordelijke van de chauffeur op de hoogte zodat deze je melding verder kan opvolgen. Deze zal met de chauffeur in gesprek gaan en vervolgens de gepaste maatregelen.
 
Heb je nog vragen? Contacteer ons opnieuw en we helpen je graag verder.
 
 
 
Met vriendelijke groeten
Klaas
 
De Lijn
 
Jozef Van Dingenen
 
10 jun. 2021 11:31 CEST
 
Ik ben lid van de wielertoeristenclub Putte Aktief uit 2580 Putte. Gisteren 09/06/21, omstreeks 18:55 uur, deden wij in clubverband een trainingsrit met een groep van +- 25 fietsers. Wij hielden ons volledig aan de wegcode en reden netjes gegroepeerd met twee naast elkaar op de rijbaan. Ondanks dat de wegcode (art 43bis; K.B. 01/12/1975) dit toelaat, was dit niet naar de zin van een buschauffeur van een lijnbus. Wij reden over de Kapelstraat in de richting van Tremelo met de intentie om linksaf te slaan naar de Grootlosestraat. De lijnbus naderde ons langs achter met zeer luide en lange claxonstoten. Hierbij kwam de buschauffeur angstaanjagend dicht achter onze groep rijden. Wanneer wij aan het kruispunt linksaf sloegen deed de bus dat ook, nog steeds hevig claxonnerend. Door het enorme lawaai van het aanhoudende geclaxonneer en de dreiging van op onze groep in te rijden zijn wij tot stilstand gekomen, deels op de rijbaan en deels op het aangrenzende fietspad. Enkele mensen waren in paniek en zwaar geïntimideerd door de agressie van de buschauffeur. De buschauffeur kwam ook tot stilstand en opende zijn deur. Als gepensioneerd politie-inspecteur nam ik de verantwoordelijkheid op om naast het openstaande portier te gaan staan om de chauffeur te vragen naar zijn beweegredenen. Hierop snauwde hij mij toe dat wij allemaal op het fietspad moesten rijden omdat wij niet begeleid werden door een volgwagen. Ik gaf hem dan mee dat hij daarin verkeerd was omdat wij met een groep reden van minder dan 50 fietsers. Bovendien heb ik hem nog duidelijk gezegd dat zijn agressie voor een beroepschauffeur van De Lijn totaal onverantwoord en ontolereerbaar was en dat ik het incident zou melden aan zijn werkgever. Dit deerde hem blijkbaar niet waarop hij besloot om zijn weg verder te zetten. Ik heb dan nog getracht om met de smartphone een foto van zijn nummerplaat te nemen, doch dit lukte mij niet tijdig. Hij reed door terwijl ik nog met mijn gsm in de hand aan de rand van de rijbaan stond en reed opzettelijk meer en meer naar rechts zodat ik gedwongen werd van de rijbaan te stappen om niet over de voet gereden te worden. Het wegrijden gebeurde dan ook nog eens met een oorverdovende claxonstoot van zo'n 10 seconden lang.
Mijn vraag aan U is om deze chauffeur eens ter orde te roepen en te vermanen voor zijn onverantwoord gedrag dat serieuze imagoschade oplevert voor De Lijn.
In bijlage heb ik een fragment van de wegcode, met betrekking tot het fietsen in groep, bijgevoegd. Misschien interessant om voor te leggen aan de betrokken chauffeur zodat hij kan inzien dat hij zich vergist heeft.
Ik geef nog mee dat de bus volgens een fietsmakker het nummer "2009" had, maar daar ben ik dus niet zeker van.
Als gepensioneerd politie-inspecteur heb ik uiteraard al heel veel meegemaakt en houd ik mij normaal niet bezig met klachtenbrieven, maar dit kon echt niet door te beugel.
Tot slot wil ik nog melden dat wij elke woensdagavond dezelfde route volgen en dat er bij herhaling zeker een strafrechtelijke klacht zal volgen.
Ik hoop ten stelligste dat dit niet nodig zal zijn want ik weet dat veiligheid en hoffelijkheid zeer belangrijk zijn voor De Lijn.
Met vriendelijke groeten.
 
Jozef Van Dingenen
0495-787 456